Výhody online kasín

Hry si môžete vybrať podľa toho, čo máte najradšej. Preferujete strategické hry? Alebo máte radšej väčšie riziko? Vždy si môžete vybrať z rôznych typov hier. Keď vás prestane baviť jedna, jednoducho ju nahradíte niečím ďalším. Môžete si týmto spôsobom zahrať napríklad blackjack, ruletu alebo baccarat. A to úplne zadarmo a bez registrácie. Takto si môžete vyskúšať, či je to pre vás to pravé a časom môžete skúsiť hrať aj naživo s vkladom. Zo všetkých kasínových hier sú najvyhľadávanejšie online automaty zadarmo. A to predovšetkým vďaka svojej jednoduchosti. Automaty zadarmo môžete hrať kedykoľvek a kdekoľvek 7 dní v týždni a 24 hodín denne.

Automaty zadarmo

Online výherné automaty patria medzi najobľúbenejšie hazardné hry.

Online výherné automaty patria medzi najobľúbenejšie hazardné hry.

Výherné automaty zadarmo sú v súčasnosti veľmi populárne, pretože obsahujú množstvo výhod. Môžete si ich zahrať kdekoľvek a kedykoľvek, či už je to na mobile, tablete alebo na počítači v pohodlí vášho domova. Automaty zadarmo vám môžu pomôcť uvoľniť napätie po dlhom dni, môžete zažívať adrenalín, alebo jednoducho pri nich odpočívať. Ich najväčšou výhodou je, že nemusíte do nich vkladať žiadne peniaze, a nemusíte tak riskovať, že o niečo prídete. Je len na vás akú hru si zvolíte a podľa čoho sa budete rozhodovať. Môžete si vyberať napríklad na základe výherných línií, jackpotov alebo podľa tematiky. Automaty zadarmo umožňujú hrať všetko tak ako klasické automaty. Automaty zadarmo sú veľmi výhodná a skvelá alternatíva pre začiatočníka, ktorý si chce nejakú hru len vyskúšať. Internet je už zaplavený množstvom takýchto hier. Všetko pri tomto type hier funguje presne tak ako pri klasických automatoch, akurát, že nemáte o čo prísť, pretože nehráte za peniaze.pri klasických automatoch, akurát, že nemáte o čo prísť, pretože nehráte za peniaze.

Hracie automaty a ich vlastnosti

Hrací automat je zariadenie na ktorom si môžete zahrať kasínovú hru. Obsahuje tri alebo viac valcov, ktoré sa pri stlačení tlačidla otáčajú. V minulosti boli hracie automaty ovládané jednou pákou na boku stroja. V niektorých prípadoch hracie automaty ešte stále takto fungujú a okrem tlačidla majú aj staršiu páku. Svoju výhru dostanete vyplatenú na základe vzorov symbolov viditeľných na prednej strane stroja. Hracie automaty sa po roztočení zastavia a vy zistíte aká je vaša výhra, v prípade, že ste vyhrali. V minulosti boli hracie automaty jednoduché a nebolo toľko rôznych typov hier, nebolo toľko možností ako v súčasnosti. V tejto dobe sa prostredníctvom moderných počítačových technológii koncepcia hracích automatov neustále vyvíja a zlepšuje. Taktiež sa prispôsobuje hráčovi. Hracie automaty sú najlepšia a najobľúbenejšia možnosť pre hazard či už hráte automaty v živom kasíne alebo online. Medzi najznámejších výrobcov hier vo svete patria značky ako Netent, Quickspin, Play n Go alebo Microgaming. V minulosti, v čase keď ešte neexistoval internet, kasínové hry bolo možné hrať len priamo v živých kasínach. No s rozvojom internetu a počítačových technológií sa umožnilo hrať kasínové hry aj v online kasínach. Nemusíte preto nikam chodiť a môžete hrať svoje obľúbené hry aj z pohodlia vášho domova. V online kasíne sú hracie automaty obvykle zoskupené do klasických automatov alebo video automatov, kde klasické automaty sú jednoduchšie, kým video automaty sú omnoho pokročilejšie a majú funkcie, ktoré by fyzický stroj nebol schopný ovládať. Niektoré hracie automaty sa nazývajú aj ako jackpotové automaty, pretože ponúkajú svoju najväčšiu výhru vo forme jackpotu.jackpotu.

Video automaty

Video automat funguje na rovnakom princípe ako videohra a je to vlastne digitálna verzia mechanických automatov. Vďaka digitálnej verzii hracích automatov majú producenti možnosť ponúkať takýmto spôsobom viac interaktívnych prvkov ako aj pokročilú grafiku alebo pokročilé bonusové prvky. Vďaka tejto možnosti je jednoduchšie vyvíjať hracie automaty s viacerými valcami ako tromi. Herní dizajnéri majú viacej možností a sú schopní používať až 50 rôznych symbolov na jednom valci. Vďaka tomu sú šance na výhru až 300 miliónov na 1, čo je dobrá hodnota aj pre tie najväčšie jackpoty. Keďže existuje až toľkoto kombinácií s piatimi alebo viacerými valcami, vyššie platiace symboly sa na obrazovke objavia iba raz alebo dva krát na každom valci a symboly, ktoré zarábajú frekventovanejšie výhry sa objavujú aj niekoľko krát. U videohier môžu hráči prehrávať viac riadkov. Pretože každý symbol je rovnako pravdepodobný, výrobcovi nerobí žiaden problém povoliť hráčovi, aby si vzal všetky možné línie. Pre hráča platí to, že čím viacej línií hrá, tým má väčšiu pravdepodobnosť, že sa mu zaplatí dané roztočenie.

Valce pri hracích automatoch, herné symboly a stĺpce

Online výherný automat Book of Secrets.

Online výherný automat Book of Secrets.

Hracie automaty na to aby boli funkčné obsahujú stĺpce, ktoré zobrazujú herné symboly. Hracie automaty vždy aj v minulosti fungovali na tomto princípe. Hoci pôvodný automat v minulosti mal až 5 valcov, časom sa prešlo na herné automaty s tromi valcami. Problémom hracích automatov s tromi valcami spočíval v tom, že počet kombinácií bol iba kubický. Hrací automat s tromi valcami desiatimi symbolmi na každom valci mal iba 1000 možných kombinácií. Výrobca bol preto obmedzený v ponuke veľkých jackpotov. Platila tu pravdepodobnosť 0,1 a to pri tých najvzácnejších momentoch. Pri maximálnej výhre hráč mohol získať až 100 – percentnú návratnosť, čo bolo 1000 násobok stávky, ale už tu nebol priestor pre ďalšie výplaty. Tento fakt zapríčiňoval extrémne riziko stroja a tiež menšiu zábavu. Časom však výrobcovia hracích automatov začali hľadať spôsoby ako vylepšiť celú hru a do hracích automatov začlenili elektroniku a naprogramovali ich, aby boli lepšie a efektívnejšie a zvážili konkrétne symboly.

Symboly v hracích automatoch

Symboly v každom hracom automate sa vzťahujú na znaky na valcoch, tie sa spájajú do výplatných línií tak, aby vytvorili výherné kombinácie. Rozoznávame základné a bonusové symboly a ďalšie. Základné symboly predstavujú symboly, ktoré majú tú najnižšiu hodnotu a nachádzajú sa v dolných platených stávkových radoch. Počet variácií týchto symbolov je 7 až 10 vo väčšine prípadov. Základné symboly, ktoré sú najlepšie platiace, sú vždy grafické symboly špecifické pre hru. Sú dodávané bez špeciálnych funkcií. Medzi ďalšie symboly patria bonusové symboly, sú to symboly, ktoré na valcoch výherného automatu aktivujú bonusovú hru alebo funkciu. Symboly rozptylu môžu vytvárať výherné kombinácie aj bez toho, aby boli na aktívnych výplatných líniách. Špeciálne symboly sú špecifické svojimi vlastnosťami pre určitú hru a sú dodávané aj s ďalšími inými funkciami. Wild symbol ja ako žolík v balíčku kariet, môže slúžiť ako akýkoľvek iný základný symbol, ktorý umožňuje dokončiť výhernú kombináciu. Skladané symboly sa objavia nad sebou na tom istom valci. Táto situácia môže nastať úmyselne alebo náhodne. Medzi ďalšie symboly patria napríklad aj rôzne varianty symbolu Wild. Walking wild je zaujímavá špeciálna funkcia, ktorá bola vyvinutá herným vývojárom NetEnt. Spočíva v tom, že symbol Wild spustí opätovné roztočenie a počas toho sa symbol Wild presunie o jeden valec. Hranie hracích automatov prináša mnoho zábavy ale aj veľa nových informácií, ktoré je dobré sledovať a dozvedať sa o tom ako veci fungujú, aby ste mohli prehĺbiť váš pôžitok z hry a získať aj veľmi pekné výhry.