Popri rôznych online automatoch v online kasínach často nachádzame aj klasické hazardné hry. Blackjack je jednou z nich. Je to jedna z tých hier, ktoré by mali osloviť predovšetkým milovníkov klasických kasín. Veľmi zaujímavé je práve to, že Blackjack je k dispozícii takmer v každej živej verzii online kasína. Je to kartová hra, ktorej pravidlá spočívajú v postupnom pridávaní hodnoty jednotlivých ťahaných kariet. Cieľom je dosiahnuť 21. Nie je to tak jednoduché. Musíte sa spoliehať na vrodenú intuíciu alebo zdravý rozum. Krupiér vám rozdá karty a vy ho môžete požiadať, aby pridal ďalšie karty, aby ste sa čo najviac priblížili k hodnote 21, bez toho, aby bola táto hodnota prekročená. Hráva sa väčšinou balíček s 52 kartami. Každá z nich má svoju špecifickú hodnotu:

  • Od 2 do 10 – hodnota zodpovedajúca číslu;
  • Dolník, Dáma a Kráľ– hodnota je presne 10;
  • Eso – hodnota je 1 alebo 11. Závisí to od toho, čo bude v tej ktorej chvíli lepšie vyhovovať.
Blackjack dnes patrí medzi najvyhľadávanejšie hazardné hry online.

Blackjack dnes patrí medzi najvyhľadávanejšie hazardné hry online.

V minulosti sa hra hrala veľmi neefektívne a bola dosť nevýhodná pre hráčov. Hlavne neexistovala žiadna optimálna stratégia hrania – prvý vedecký matematický pokus, ktorý mal navrhovať optimálnu stratégiu tejto hry, bol v septembri 1956. Písalo sa o nej ako o Optimálnej stratégii Blackjacku v časopise Americkej štatistickej asociácie. Od tohto obdobia sa ohľadom tejto hry napísalo mnoho dokumentácií a štúdií.

Ako hrať Blackjack

Po obdržaní kariet je dôležité mať viac bodov ako krupiér. Hráč prehráva ak prekročí hodnotu 21, a to aj v prípade, že krupiér tiež prekročí túto hodnotu. V tejto hre je uprednostňovaný krupiér. Hra končí remízou, keď hráči a krupiér majú rovnaký počet bodov. V tomto prípade nikto nevyhráva. Každý hráč hrá samostatne sám za seba. V priebehu hry je možné, že niektorí hráči vyhrajú, prehrajú a iný končí s remízou. Vždy sa porovnáva stav oproti krupiérovi. V tejto hre existujú pravidlá pre krupiéra a pre hráča. Ak chcete hrať túto hru, je dôležité naštudovať si pravidlá hry, a hlavne si overiť stratégiu. Hra je výnimočná tým, že je možné z nej vyťažiť maximum vďaka svojim znalostiam a zvolenej stratégii. Ak máte radi kasínové hry, Blackjack je zaručená klasika, ktorá vie priniesť veľa zábavy z hry a mnohé výhry.

Zaujímavosti hry Blackjack

Blackjack je vlastne porovnávacia kartová hra medzi jedným alebo viacerými hráčmi a krupiérom, kde sa hráči striedajú proti krupiérovi. V systéme tejto hry si hráči navzájom nekonkurujú. Hra sa hrá s jedným alebo viacerými balíčkami s 52 kartami. Blackjack je najrozšírenejšou hazardnou hrou na svete a zaujal už obrovské množstvo hazardných hráčov.

Hra sa hrá tak, že hráči dostanú dve karty, ktoré sú obrátené lícom nahor alebo nadol. Závisí to od kasína a stola. Američania hru hrajú tak, že krupiérovi sa rozdajú tiež dve karty, zvyčajne jedna odkrytá a druhá skrytá. V ostatných krajinách dostane krupiér iba jednu kartu otočenú nahor. Hodnota kariet je od 2 do 10. Face karty majú tú najvyššiu hodnotu desať. Face karty sú Dolník (Jack), Dáma (Queen) a Kráľ (King). Esá majú hodnotu jeden alebo jedenásť. Hráči môžu ťahať ďalšie karty tak, aby si týmto spôsobom vylepšili svoje karty. Zaujímavosťou hry Blackjack je to, že má viac ako 100 variácií pravidiel. Tieto pravidlá sa postupne vyvíjali a formovali a od 60. rokov 20. storočia je Blackjack obľúbeným cieľom hazardných hráčov.

Pravidlá  hry Blackjack

Online Blackjack má rovnaké pravidlá ako bežná verzia v kamenných kasínach.

Online Blackjack má rovnaké pravidlá ako bežná verzia v kamenných kasínach.

Pokiaľ si predstavíte stôl v kasíne, krupiér stojí pred hráčom. Mieša sa jeden až osem štandardných balíčkov s 52 kartami dokopy. Kľúčový princíp Blackjacku je ten, aby mal hráč karty v hodnote, ktorá sa čo najviac blíži hodnote 21 a súčasne bol tejto hodnote bližšie ako krupiér, ktorý hrá proti nemu. Základným pravidlom je poznať hodnoty, ktoré majú jednotlivé karty, ktoré sú v tejto hre použité. Karty od dvojky po desiatku majú svoju vlastnú hodnotu. Karty od Dolníka (Jack) po Kráľa (King) majú rovnakú hodnotu, ktorá je desať a eso má hodnotu dvojakú. Môžete si zvoliť medzi hodnotou 1 alebo 11. Záleží, ktorá z týchto hodnôt sa vám bude zrovna hodiť viac. Herné kolo začína umiestnením stávok na herný stôl a následne krupiér rozdá dve karty hráčovi aj sebe. Potom sa hráčov pýta, ako chcú ďalej pokračovať v hre. Tí si môžu zvoliť ďalšiu kartu, stáť, split alebo double. Následne pokračuje krupiér v hre so svojimi kartami a podľa výsledku hry odovzdá výhru alebo mu zostane stávka od hráča.

Každopádne pokiaľ máte radi klasické kasínové hry, či ste už hazardný hráč začiatočník alebo pokročilý, určite pri hraní tejto hry si prídete na svoje a nemusíte sa báť, žeby ste sa nudili. Hra je naozaj veľmi zaujímavá a svojou mierou aj dosť zložitá. V hre Blackjack je takmer vždy možné využiť aj vedľajšiu stávku, ktorá sa volá poisťovacia. Niekedy sú k dispozícii ďalšie vedľajšie stávky, ktoré sa vyplácajú vtedy, keď sa karty hráča zhodujú s uvedenou kartou dealera. Všetky hry Blackjack sú v princípe rovnaké a hoci sa historicky vyvíjali, v tejto dobe už existujú efektívne stratégie pre hru týchto hier.