Ako fungujú kasínové bonusy?

Kasínové bonusy sú nástrojom, ktorý môže všetkým hráčom spríjemniť hru a zároveň uspokojiť online kasíno, pretože na štedrý bonus priláka nových aj skúsenejších hráčov. Základným stavebným kameňom, ktorý upravuje konkrétne bonusy sú stávkové požiadavky. Princípom promo akcií je fakt, že bonusy nemôžu byť z online kasína len tak jednoducho vybrané, pokiaľ s nimi hráč nehrá hazardné hry určitú dobu. V prípade, že by stávkové požiadavky neboli stanovené, tak by bol bonus veľmi jednoducho zneužiteľný a každý hráč by sa mohol len zaregistrovať v kasíne a následne si všetky bonusové peniaze vybrať a kasíno opustiť.

Ako sme uviedli už vyššie, tak dôvodu, prečo musíte hrať nejakú dobu, sa hovorí stávková požiadavka alebo požiadavka na pretočenie hernými valcami. Táto podmienka jednoducho povedané vyjadruje, koľkokrát je potrebné čiastku z bonusu pretočiť v online hazardných hrách, než je možné bonus vybrať späť z kasína na súkromný účet. Táto požiadavka sa najčastejšie uvádza napríklad ako „Požiadavka na pretočenie je 25x“. To znamená, že je potrebné urobiť minimálne 25 stávok respektíve 25x otočiť hernými valcami v konkrétnom online výhernom automate.

Aké sú podmienky kasínových bonusov?

Kasínové bonusy jednoznačne zvyšujú šance na výhru.

Kasínové bonusy jednoznačne zvyšujú šance na výhru.

Podmienky pre získanie bonusov sú jasne dané a online kasíno o nich vždy dopredu informuje. Najčastejšie budete riešiť, či je daný bonus spojený s vkladom finančných prostriedkov alebo nie. V prípade, že bonus nie je spojený so žiadnou požiadavkou na vklad, možno s peniazmi od kasína hrať úplne bežne, ako by ste hrali za svoje vlastné peniaze. Také prípady sú však veľmi ojedinelé a väčšina kasínových bonusov vyžaduje určitú výšku vkladu.

Určite by ste si mali dať pozor na maximálnu možnú stávku na pretočenie (nečastejšie sa pohybuje okolo 5 EUR). Ďalej by ste si mali určite overiť do akých hier je bonus určený. Často sú ponuky kasín určené pre vybrané hry alebo dokonca do jednej konkrétnej hazardnej hry. Môžete sa stretnúť aj s bonusmi, ktoré majú jasne uvedené hry, na ktoré sa bonus nevzťahuje. V neposlednom rade je dôležitým parametrom pri výbere bonusov časový limit, počas ktorého je daný bonus platný. Dobre si tento údaj overte, pretože po uplynutí určitej doby sa bonusy stávajú neplatnými.

Na aké kasínové bonusy a promo akcie môžete naraziť?

Ponuka bonusov od online kasín je na medzinárodnom trhu extrémne široká a jednotlivé akčné ponuky sa od seba líšia v mnohých ohľadoch. Reč je o niekoľkých rôznych formách, o výške bonusov alebo napríklad o podmienkach, ktoré sa ku konkrétnej akcii vzťahujú. Každý bonus tiež obsahuje svoje stávkové požiadavky, s ktorými je potrebné počítať, a preto si ich vždy dopredu dôkladne preštudujte. Asi nie je potrebné uvádzať, že každá promo ponuka je určená výhradne do online kasína, ktoré túto ponuku inzeruje.  A aké formy bonusov sa na trhu online hazardných hier nečastejšie vyskytujú?

Vstupné bonusy

Vstupný, respektíve uvítací bonus je vlastne takou malou odmenou, ktorú vám online kasíno poskytuje do začiatku. Najčastejšie má táto akčná ponuka podobu percentuálneho zvýšenia čiastky, ktorú v prvom vklade vložíte. Vstupný bonus sa však nemusí týkať výhradne prvého vkladu, pretože mnoho kasín poskytuje túto formu bonusu na niekoľko prvých vkladov, napríklad až na prvé štyri. V takom prípade budete získavať odmeny postupne, vždy po uskutočnení určitého vkladu.

S rastom počtu online kasín sa prevádzkovatelia musia neustále predháňať v lákavých ponukách a uvítací bonus je ideálnou formou, ako získať nových a spokojných zákazníkov. Vďaka tomu z toho však môžu profitovať predovšetkým hazardní hráči, ktorí majú široký výber a možnosť vybrať si len to najlepšie. Samozrejme, že vstupný bonus nemusí mať výhradne podobu percentuálnej čiastky z vkladu, ale môže sa jednať napríklad aj o otočenia zadarmo alebo kombináciu peňazí aj otočení.

Ako taký bonus teda môže vyzerať? V zozname kasínových bonusov najčastejšie narazíte na inzerciu v štýle „100 % až do maximálnej výšky 500 EUR + 100 otočení zadarmo“. To znamená, že za svoj vklad získate jedenkrát toľko naviac (maximálne však 500 EUR) a k tomu aj 100 otočení zadarmo do online výherných automatov. Takto získané otočenia bývajú obvykle rozdelené do viacerých dní, kedy každý deň dostanete určitú časť.

Bonusy za uskutočnenie vkladu

Tento druh akčnej ponuky je taktiež veľmi obvyklý a podobný predchádzajúcemu vstupnému bonusu. Pre získanie bonusovej čiastky je potrebné uskutočniť vklad. Nezáleží však na tom, ktorý vklad v poradí to je. Z toho jasne vyplýva, že táto ponuka je skôr určená stálym zákazníkom, ktorí sú spokojní v online kasíne, kde hrajú.

Samozrejme, že aj bonus za uskutočnenie vkladu podlieha stávkovým požiadavkám a pre jeho využitie je potrebné poznať podmienky, ktoré si stanovuje prevádzkovateľ hazardnej hry. Často sa možno stretnúť s tým, že takýto bonus je v kasíne dostupný napríklad v určitom dni v týždni. V ponukách online kasín sa najčastejšie stretnete s bonusom ako je napríklad „Pondelkový bonus – 50 % až do maximálnej výšky 200 EUR + 50 otočení zadarmo (Four Lucky Clover)“. V takomto prípade možno z vlastného vkladu získať polovicu jeho hodnoty späť (maximálne však čiastku do 200 EUR) a k tomu naviac 50 otočení zadarmo, ktoré sú však určené len do jednej hry. V tomto prípade do online výherného automatu Four Lucky Clover.

Bonusy bez nutnosti uskutočnenia vkladu

Kasínový bonus bez nutnosti uskutočniť vklad finančných prostriedkov je krok, ktorým online kasína najčastejšie privítajú nových zákazníkov, občas je však takáto forma bonusu určená aj stálym členom a verným zákazníkom ako odmena. Bonus bez nutnosti vkladať peniaze je určite tou najvýhodnejšou a najštedrejšou promo akciou, ktorú vám kasína môžu ponúknuť. Jednoznačne sa s ňou nestretnete tak často, ako s ostatnými kasíno bonusmi.

Bonus má najčastejšie podobu určitého počtu voľných otočení alebo rovno konkrétnu čiastku. To, čo má tento bonus spoločné so všetkými ostatnými, sú stávkové požiadavky, ktoré samozrejme obmedzujú možnosť výberu peňazí z kasína pred splnením daných podmienok. Tieto podmienky potom majú najčastejšie podobu požiadavky na pretočenie bonusovej sumy.

Free Spiny (voľné otočenia)

Otočky zadarmo získané v hre Book of Ra.

Otočky zadarmo získané v hre Book of Ra.

V prostredí internetových kasín patria free spiny k obľúbenej forme bonusu, ktorú kasína hojne poskytujú. Free spiny možno najčastejšie získať ako samostatnú bonusovú ponuku alebo sú tiež občas súčasťou bonusových balíčkov, spoločne s percentuálnou peňažnou odmenou. V ponukách kasín sa najčastejšie vyskytujú free spiny ako súčasť uvítacieho balíčka.

V praxi sa možno stretnúť s ponukou, ktorá môže mať napríklad takúto podobu „Víkendový bonus 50 % do maximálnej hodnoty 100 EUR a 50 free spinov na obidva víkendové dni.“ To potom pre hráča znamená, že pokiaľ učiní vklad v priebehu víkendu, tak obdrží polovicu z vloženej čiastky naviac a k tomu celkovo 50 free spinov, ktoré však dostane na dve polovice v sobotu a v nedeľu.

Jednoznačne však nezabúdajte na podmienky, ktoré sa aj na tento bonus vzťahujú. Free Spinov sa týkajú tzv. požiadavky na pretočenia, ktoré musíte splniť v prípade, že si chcete vybrať vyhrané peniaze z bonusu späť na svoj vlastný účet. Požiadavka na pretočenie stanovuje počet otočení valcami s bonusovou čiastkou.

VIP programy

Každý zákazník vždy rád dostane to, čo si naozaj zaslúži. Inak tomu nie je ani medzi komunitou hazardných hráčov na internete. Práve z tohoto dôvodu sa mnoho online kasín snaží rozmaznávať svojich stálych hráčov štedrou ponukou promo akcií a rôznych benefitov. Najčastejšie sa na stránkach online kasín stretnete s pomenovaním VIP program. Tento program funguje na jednoduchom princípe – čím viac hráč investuje peňazí, tým viac benefitov od kasína získa.

Samotné VIP programy majú veľké množstvo podôb a každé kasíno si svoj program pre stálych zákazníkov upravuje podľa seba. V niektorých internetových kasínach je program jednoduchší, kedy vás kasíno odmení za utratenie určitej čiastky. V inom je program komplexnejší a má formu napríklad zbierania bodov, kedy možno získať veľké množstvo odmien v závislosti práve na počte bodov. VIP programy sú tak ideálnym lákadlom pre hráčov, ktorí to s hazardnými hrami myslia vážne a za svoje investované úsilie chcú byť riadne odmenení.

Ako mať prehľad o ponuke kasínových bonusov a promo akciách

Ponuka promo akcií a kasínových bonusov je v prostredí internetových kasín veľmi široká. Práve preto je potrebné túto ponuku od jednotlivých prevádzkovateľov zhromažďovať a neustále aktualizovať prehľadne na jednom mieste. O to sa snaží náš webový portál, ktorý je zameraný na ponuku bonusov a hazardných hier na internete. Našim cieľom je všetkým hazardným hráčom stále prinášať tie najlepšie a najmä najvýhodnejšie ponuky, ktoré môžu jednoducho maximalizovať šance na potenciálny zisk pri hraní v online kasínach. Prechádzať a sledovať jednotlivé ponuky na stránkach kasín je prakticky nemožné, preto odporúčame sledovať náš web. Vďaka tomu budete mať istotu, že vám neuniknú žiadne výhodné ponuky.