Každé online alebo kamenné kasíno ponúka možnosť hrať hry. Hry a zábava sú to, čo hráči hľadajú na miestach, ako je kasíno. Niektoré hry, ktoré sú populárne v kasínach, ako sú kocky alebo ruleta, sú veľmi staré a ich korene siahajú do minulosti až niekoľko sto rokov. Aj kartové hry ako Blackjack, Baccarat a Poker v rôznych variantoch majú veľmi dlhú a bohatú tradíciu, pretože boli vytvorené dlho predtým, než sa kasína presunuli na internet. Najnovšie kasínové hry sú automaty alebo populárne automaty. Prvé stroje tohto typu boli vytvorené už v 20. storočí, ale iba posledných niekoľko desaťročí bolo neuveriteľným rozkvetom automatov, tak ako ich poznáme dnes. Hracie automaty sa stali najobľúbenejšie kasínové hry vďaka svojej ľahkosti, dostupnosti, nízkym investíciám a vysokým výhram. Popularita prevádzkovania hazardných hier je nepopierateľná aj na internete. Na našom webe popisujeme všetky typy populárnych hazardných hier. Nájdete u nás ucelených sprievodcov o tom, ako hrať hry ako Blackjack a ruleta, podrobne popíšeme aj hru hracích automatov.

Kasínové hry výhodné pre kasína

Ak sa chystáte do kasína, treba si uvedomiť, že z hľadiska kasín je výhodné ak sa zákazník chystá hrať na automatoch alebo Keno. No pre zákazníkov sú vždy lepšie blackjack stoly alebo ruleta. Kasínové hry si môžete zahrať na hracích automatoch alebo si môžete zahrať hry, ktoré závisia od náhody ako napríklad ruleta. No sú aj také hry, ktoré závisia na zručnostiach a vedomostiach. Medzi tie patrí blackjack a poker. Ďalšou vecou o ktorej by ste mali byť informovaní je, že kasína majú náskok a určitú výhodu pred hráčom. Percentuálne vyčíslenie výhody kasín závisí od typu hry. No pokiaľ ide o blackjack alebo videopoker, hráč je na tom oveľa lepšie ako pri hracích automatoch, kde je kasíno rozhodne vo výhode. Pod pojmom kasínové hry si väčšina ľudí predstaví hracie automaty alebo ruletu. No pritom existuje veľké množstvo rôznych kasínových hier. Existujú stovky spôsobov ako si zahrať v kasíne. No je potrebné byť si vedomí, že aj šance na výhru sú rôzne pri jednotlivých hrách.

Percentuálna výhoda kasín – house edge

Určite vám niečo hovorí pojem house edge. Znamená to výhodu kasín. Klasické kamenné kasína väčšinou profitujú z hráčov, ktorí hrajú len tak rekreačne a nemajú v týchto veciach až taký prehľad a hrajú hry a uskutočňujú stávky, kde je veľmi malá pravdepodobnosť výhry. Napríklad Keno patrí medzi najvýnosnejšie hry pre kasína. V súčasnosti je možné hrať kasínové hry aj online. A hlavne je dôležité vedieť, že čím je hra strategickejšia alebo taktickejšia, je tiež štedrejšia k hráčovi. Vyberajte si preto hry, ktoré majú house edge čiže výhodu kasín čo najnižšiu. Táto kasínová výhoda je napríklad nižšia pri online kasínových hrách. Vyberajte si hry, pri ktorých sa dá zvoliť vhodná stratégia. Napríklad nástroj počítanie kariet je vhodný pre tých, ktorí chcú minimalizovať house edge a dostať sa tak k slušným výhram.

Kasínové hry vo všeobecnosti

Medzi najpopulárnejšie kasínové hry patria práve hracie automaty alebo sloty. Tieto kasínové hry sú veľmi zábavné a je možné sa tu dopracovať k naozaj vysokým výhram. Okrem slotov existujú aj kasínové hry, ktoré sú strategickejšie a analytickejšie a tiež je možné prostredníctvom nich vyhrať pekné výhry, no výsledok je možné do veľkej miery ovplyvniť aj svojimi schopnosťami a analytickým myslením. Hracie automaty majú množstvo spojených znakov, vlastností a mechanizmov aj napriek tomu, že väčšina vývojárov hazardných hier sa snaží vytvoriť veľmi špecifické funkcie, ktoré sú prispôsobené téme hracieho automatu. Medzi základné vlastnosti hracích automatov patria napríklad bonusy ako extra hra v hre, pri ktorej môže hazardný hráč hrať hru navyše bez toho, aby za ňu platil. Spoločným znakom všetkých hracích automatov sú aj mince, špecifická mena v hracom automate. Táto hodnota je upravovaná funkciou hodnoty mincí v hre, no množstvo stavených mincí sa upravuje podľa úrovne stávky. Ďalej napríklad otočenie zadarmo je jednou zo spoločných čŕt herných automatov. Je to väčšinou súčasťou bonusovej funkcie, keď je dovolené hráčovi otočenie zadarmo. Funkcia stávka funguje tak, že sa nastaví počet mincí, ktoré hráč vsadí na jednu rotáciu. Zaujímavou funkciou sú napríklad násobiče. Vaša výhra sa násobí daným číslom.

Špeciálne vlastnosti v hracích automatoch

Medzi tieto špeciálne vlastnosti patrí napríklad funkcia lavína, ktorá funguje tak, že výherné symboly sú odstránené a zostávajúce symboly v hre padajú. Lavína väčšinou prichádza s multiplikátorom výher. Ďalším príkladom sú klonované valce. Fungujú tak, že pri spustení obidva valce majú rovnaké symboly. Ako typ bonusového kola je vyhrať a kliknúť. V tomto kole hráči kliknú na ľubovoľné miesto a zobrazí sa im výhra. V niektorých prípadoch majú hazardní hráči na výber a kliknutie ponúka hráčovi viac cien.

Generátory náhodných čísel

Všetky moderné stroje fungujú v tejto dobe na princípe generátorov náhodných čísel, ktoré neustále generujú postupnosť simulovaných náhodných čísel obrovskou rýchlosťou. Po tom ako hazardný hráč stlačí tlačidlo prehrať, sa na určenie výsledku použije posledné náhodné číslo. Výsledok sa teda líši v závislosti od toho, kedy sa práve hra hrá. Stačí zlomok sekundy, keď sa hra oneskorí alebo začne skôr a výsledok je úplne iný.

Výplata hazardných hráčov

Je dôležité vedieť, že pri hracích automatoch to funguje tak, že vyplácajú 82 až 98 percent peňazí, ktoré hazardný hráč vsadí. Nazýva sa to percento teoretickej výplaty, alebo RTP, čiže návrat hráčovi. V závislosti od hier sa líši aj minimálna percentuálna teoretická výplata poskytovateľov. Výherné vzorce v hracích automatoch sú nastavené tak, aby sumy, ktoré hazardní hráči zaplatia sa im počas hry v určitom percente vrátili zatiaľ čo zvyšok peňazí hráča ide prevádzkovateľovi hracích automatov. Môžeme si to ukázať na príklade. Predstavte si, že ste hazardným hráčom hracieho automatu, kde platíte 1$ na otočenie a návratnosť tohto hracieho automatu pre hazardného hráča je 95 percent. Môžeme teda na základe tohto dôjsť k záveru, že počas dostatočne dlhého obdobia, napríklad 1000 000 otočení, stroj vráti hráčom v priemere 950 000 dolárov, avšak hazardní hráči do neho vložili 1000 000 dolárov. Takže prevádzkovateľ zo všetkých týchto kôl zarobí 50 000 a hazardnému hráčovi sa vráti 95 percent toho čo do hracieho automatu vložil.

Percento teoretickej výplaty RTP

Táto informácia o RTP bola do nedávna kasínami dosť utajovaná a kasína väčšinou nechceli zverejňovať svoje RTP. Či už to boli kasína online alebo offline. Postupne sa však tieto informácie začali dostávať na verejnosť práve preto, že stále viac a viac prevádzkovateľov kasínových hier pribúdalo v tomto odvetví. Okrem toho v tejto dobe už existuje aj mnoho štúdií a nezávislých orgánov, ktoré túto oblasť skúmajú a vypracovávajú štúdie, ktoré potom zverejňujú širšej verejnosti. Všetkým týmto veciam sa venuje štatistika, prostredníctvom ktorej sa dá veľa vecí vypočítať a zistiť. Táto návratnosť peňazí hráčovi je veľmi dobrý indikátor na to, aby si vedeli hazardní hráči spočítať riziko hry ale dá sa tu počítať aj množstvo ďalších vecí. Pokiaľ ide o pravdepodobnosť každej výplaty, tak táto hodnota je na výplatnej tabuľke tiež veľmi kritická. Keď si predstavíte hypotetický hrací automat s desiatkami rôznych hodnôt v tejto tabuľke, tak dôjdete k záveru, že pravdepodobnosť získania všetkých výplat je nulová okrem tej najväčšej. Hoci štatistici dospeli k tomuto záveru pri kasínových hrách, je dôležité si uvedomiť, že keby to bolo presne iba takto, väčšina ľudí by tiež nič nevyhrala. Nulová návratnosť preto nie je úplne pravdivá. Existujú tu individuálne pravdepodobnosti, ktoré sú ale veľmi strážené a pre širšiu verejnosť sú vlastne tajomstvom. Mnohí sa domnievajú, že stroje s vysokou návratnosťou pre hazardného hráča jednoducho zvyšujú pravdepodobnosť týchto jackpotov. Veľkou výhodou týchto veľkých jackpotov je to, že vyvolávajú vzrušenie aj v ostatných hráčoch a tak ich viac prilákajú do hry nehľadiac na pravdepodobnosť výhry a ďalšie štatistické fakty spojené s hraním kasínových hier. Každopádne je veľmi dôležité si uvedomovať riziká spojené s hraním kasínových hier, no aj napriek tomu, že pri veľkom množstve kasínových hier je šanca na výhru dosť malá, výhra vie byť skutočne veľká a hlavne určite vám hranie kasínových hier prinesie veľa zábavy a adrenalínu.