Čo je to video poker?

Ako už bolo spomenuté vyššie, tak video poker sa od klasického pokru, ktorý poznáte z kamenných kasín, trochu líši. Pravidlá video pokru však vychádzajú z toho klasického a vôbec nie sú zložité. V prípade, že ste sa už niekedy stretli s bežným draw pokrom, tak môžete byť pokojní, pretože s výnimkou niekoľkých málo drobností sú pravidlá rovnaké.

V tejto verzii pokru nie sú žiadne spoločné karty viditeľné pre ostatných hráčov. Po zahájení hry dostanete hneď päť kariet a uskutočníte stávku, tak ako v každej verzii tejto kartovej hry. V priebehu herného kola možno jeden (alebo viackrát, podľa verzie) vymeniť karty, ktoré držíte za karty nové. Tým najväčším rozdielom video pokru od toho bežného je však absencia ostatných hráčov, ktorí hrajú proti vám. Základným prvkom, ktorý vás vo video pokri dovedie k úspechu tak nie je odhaľovanie stratégií spoluhráčov, ale matematika a počítanie pravdepodobnosti na základe herných kariet.

Ako hrať video poker?

Ukážka z hry video poker na mobilnom telefóne.

Ukážka hranie video pokeru na mobilnom telefóne.

Samotný priebeh hry video pokru je veľmi jednoduchý. Ako prvý krok je samozrejme potrebné urobiť nejaký vklad vlastných peňažných prostriedkov na účet online kasína, kde chcete video poker hrať. Ako prvý krok v hre si musíte vybrať výšku svojej stávky a potom už stačí potvrdiť stávku kliknutím na tlačidlo rozdať karty.  Po rozdaní piatich kariet sa vám vaša stávka odčíta z herného účtu. V prípade, že sa vám niektoré z kariet nezdajú dosť atraktívne, stačí označiť tie, ktoré si chcete ponechať a opäť stlačiť tlačidlo rozdať karty. Následne dostanete vybrané nové karty, ale zároveň sa vám odpočíta ďalšia stávka. Tento postup možno opakovať až do doby, kedy budete spokojní s kartami, ktoré držíte. Skúsený hráč však dobre vie, že nie vždy sa oplatí čakať na ďalšie nové karty a radšej sa zameriava na nižšiu výhru s menším rizikom straty.

Skôr ako sa však pustíte do hrania video pokru, odporúčame zistiť si informácie o konkrétnych verziách tejto hry. Po získaní skúseností z nejakej verzie online video pokru a zautomatizovaní herných kombinácii a pravidiel možno následne skúšať nové varianty, ktoré sa líšia vždy len minimálne.

Výherné kombinácie vo video pokri

Základným pravidlom video pokru v online kasínach je získať niektorú z výherných kartových kombinácii. Toto pravidlo je identické s ďalšími klasickými formami tejto obľúbenej hazardnej hry. Nižšie si predstavíme jednotlivé herné kombinácie, ktoré však nemusia byť platné v rôznych verziách video pokru, ktorých je na dnešnom hazardnom trhu naozaj veľa. Kombinácie sú zoradené od tých najmenej výnosných po tie najvýhodnejšie.

 • Dolník a dáma (Jacks and Better): Jedná sa o pár dolníkov alebo pár dám. Pravidlá video pokru neobsahujú nižšie páry ako dolník.
 • Kráľ a eso (Kings and Better): Jedná sa o pár kráľov alebo pár es.
 • Dva páry kariet: Na stole máte dva páry, ktoré majú rovnakú hodnotu.
 • Trojica kariet: Na stole máte tri karty, ktoré majú rovnakú hodnotu.
 • Postupka: Ide o kombináciu, kedy máte päť po sebe idúcich kariet, ktoré však nemajú rovnakú farbu.
 • Karty vo farbe: Jedná sa o päť kariet, ktoré majú rovnakú farbu a zároveň netvoria postupku.
 • Full House: Na stole máte súčasne trojicu aj dvojicu.
 • Štvorica kariet: Jedná sa o štyri rovnaké karty na hernom stole.
 • Pätica kariet: Ide o štyri rovnaké karty doplnené o wild kartu.
 • Postupka v rovnakej farbe: Jedná sa o päť po sebe idúcich kariet, ktoré sú naviac v rovnakej farbe.
 • Wild kráľovská postupka: Jedná sa o postupku od desiatky až po eso, a navyše v rovnakej farbe. V prípade, že je použitá jedna wild karta.
 • Kráľovská postupka: Jedná sa o postupku od desiatky až po eso, a naviac v rovnakej farbe.

Varianty video pokru

Pravidlá video pokeru vychádzajú z klasickej varianty tejto kartovej hry.

Pravidlá video pokeru vychádzajú z klasickej varianty tejto kartovej hry.

Verzií video pokru existuje na hazardnom trhu naozaj veľa a ten najväčší rozdiel medzi jednotlivými formami tvorí výplatný pomer a pravdepodobnosť. Nasledujúce informácie sa tak nemusia týkať úplne každej varianty, ale možno si z nich urobiť aspoň základnú predstavu o požiadavkách na hru. Základné povinné stávky sa pohybujú v rozmedzí od 1 do 5 EUR. Staviť môžete väčšinou päťnásobok základnej požadovanej stávky. Vyššie výhry možno samozrejme dosiahnuť vyššou stávkou, preto odporúčame hráčom, aby si vyberali herné stoly podľa výšky stávok, ktorá im najviac vyhovuje.

Nižšie si predstavíme niekoľko najhranejších verzií video pokru, ktoré nájdete vo väčšine online kasín.

 • Jacks or Better
 • Deuces Wild
 • Aces and Faces
 • Deuces and Joker Wild
 • Tens or Better