Čo sú to otočenia zadarmo?

Otočenia zadarmo sú možnosť, ako si zahráte obľúbené hazardné hry celkom zadarmo, najčastejšie však online výherné automaty. Voľné otočenia sú možnosť, ako roztočiť herné valce bez nutnosti investovať svoje vlastné peňažné prostriedky. Ponuka bonusov vo forme voľných otočení sa najčastejšie líši v podmienke, ako ich získať a v počte otočení, ktoré od prevádzkovateľa hazardnej hry získate.

Aj keď sú otočenia možnosťou, ako roztočiť valce bez odčítania vlastných peňazí, tak je potrebné vždy myslieť na to, že podliehajú určitým stávkovým požiadavkám. Jedna z najbežnejších požiadaviek je požiadavka na pretočenie. Tú si však podrobne vysvetlíme až nižšie v článku.

Ako získať otočenia zadarmo?

Ponuka otočení zadarmo je v dnešných online kasínach pomerne bežná. Jedná sa o jednu z výhod, prečo vlastne dať prednosť online kasínu pred klasickým kamenným kasínom. Prevádzkovatelia online hazardných hier si veľmi dobre uvedomujú silu konkurenčného prostredia, a preto sa doslova predbiehajú v bonusových ponukách, aby si hráč zvolil práve ich kasíno.

Samozrejme je veľmi zložité a časovo náročné neustále sledovať ponuky jednotlivých online kasín a potom si ich porovnávať. Práve z tohoto dôvodu je tu náš webový hazardný sprievodca, ktorý všetkým hráčom neustále prináša aktuálne ponuky voľných otočení od rôznych slovenských aj svetových online kasín. Stačí si len vybrať a prejsť do konkrétneho online kasína, kde už budete postupovať podľa inštrukcií stránky. A s akými formami otočení zadarmo sa možno v prostredí online hazardu najčastejšie stretnúť?

Voľné otočenie ako uvítací bonus

Otočenia zadarmo sú dobrým spôsobom ako hrať bez rizika.

Otočenia zadarmo sú dobrým spôsobom ako hrať bez rizika.

Otočenia zadarmo v rámci uvítacieho bonusu v online kasíne sú veľmi bežným bonusom, ktorý ponúka väčšina kasín. Najčastejšou podmienkou je uskutočnenie registrácie a prvý vklad. Tento bonus má vždy určené podmienky, za ktorých ho možno získať. Vo väčšine prípadov je tiež spojený s peňažným bonusom, ktorý sa vypočítava z výšky prvého vkladu. Inzercia bonusu môže mať podobu napr. „K prvému vkladu vám dáme 100 % bonus až do 100 EUR + 200 otočení zadarmo“. To znamená, že pokiaľ vložíte napr. 100 EUR, získate ďalšiu stovku zdarma a 200 voľných otočení naviac. Jednoznačne si dajte pozor na výšku minimálneho vkladu, ktorý je pre získanie takého bonusu stanovený. Pokiaľ uskutočníte menší vklad, ako je požadovaný, žiadne bonusové peniaze ani otočenia zadarmo nezískate.

Voľné zatočenie za vklad

Voľné otočenia za vklad sú podobné predchádzajúcej forme bonusu. S tým rozdielom, že k získaniu otočení je potrebné vykonať vklad v dopredu stanovenej výške, ale nemusí sa jednať len o prvý vklad. Online kasína často ponúkajú tento bonus napr. jeden deň v týždni, kedy voľné otočenia rozdávajú. Môžete sa stretnúť s inzerciou napr. v štýle „Pondelkové otočenia zadarmo. Vložte 50 EUR a získajte 50 otočení zadarmo“. To znamená, že ak uskutočníte vklad vo vyhradenom období, vždy dostanete odmenu v dopredu stanovenom množstve voľných otočení. Tento bonus je teda možné získavať aj opakovane, podľa ponuky konkrétneho online kasína.

Voľné zatočenie za registráciu

Otočenia, ktoré možno získať len za registráciu sa dajú tiež označiť ako bonus do hry, ktorý získate celkom zadarmo. Jediné, čo pre to musíte urobiť je registrovať sa v konkrétnom online kasíne. Najčastejšie je tento bonus poskytovaný v rámci uvítacieho bonusu. Samozrejme, že v takom prípade nemožno získať žiadne závratné množstvo otočení zadarmo, ale na druhú stranu sú úplne zadarmo. Dnes je už takáto forma bonusu pomerne vzácna a zďaleka nie každé kasíno ju poskytuje. Vo väčšine prípadov sa skôr stretnete s otočeniami zadarmo, ktoré sú podmienené vkladom v určitej výške.

Voľné otočenia za vernosť

Otočení zadarmo sú najčastejšie určené do výherných automatov.

Otočení zadarmo sú najčastejšie určené do výherných automatov.

Voľné otočenia ako odmena za vernosť sú určené predovšetkým pre hráčov, ktorí už vložili určitú výšku vkladov alebo strávili hraním v kasíne dlhšiu dobu. Jedná sa o formu bonusu, ktorú online kasíno poskytuje ako odmenu. V praxi to znamená, že pokiaľ ste registrovaní v kasíne, môžete dostať e-mail, kde bude pre vás na vyzdvihnutie určitý počet otočení zadarmo, ktoré môžete využiť pri hre online výherných automatov. Samozrejme nesmiete zabudnúť na prítomnosť požiadaviek na pretočenie a v tomto prípade veľmi často aj na kratšiu exspiráciu bonusu. Bežne môžu byť otočenia platné len v jednom konkrétnom dni.

Voľné otočenia v rámci hry

Ďalší spôsob, ako nazbierať nejaké tie otočenia zadarmo je priamo v konkrétnej hre. Každý online výherný automat má iné pravidlá a najmä iné bonusové funkcie. Mnoho automatov však poskytuje bonusový režim, kedy je možné na herných valcoch trafiť symboly, ktoré spustia bonusovú hru voľných otočení. Takéto voľné otočenia je potrebné využiť okamžite v hre. Veľkou výhodou je fakt, že peniaze, ktoré vyhráte v tomto režime vám zostanú na hráčskom konte a vy s nimi môžete pokračovať v hre. Niekedy sa dajú vďaka tomuto režimu vyhrať aj vysoké výhry. To však záleží na konkrétnej hre a na tom, akú porciu voľných otočení vám hra poskytne.

Stávkové požiadavky a požiadavky na pretočenia

Rovnako, ako každý bonus v online kasínach, tak aj otočenia zadarmo podliehajú určitým podmienkam. Týmto podmienkam hovoríme stávkové požiadavky a sú vždy uvedené pri každom bonuse. To znamená, že každá promo akcia má svoje vlastné podmienky, ktoré je potrebné sledovať, aby sa z vášho štedrého bonusu nestala nevýhodná ponuka. Nemusíte sa strachovať, že by tieto podmienky znamenali, že žiaden bonus nie je výhodný. Ale jednoznačne je nutné si postrážiť požiadavku na pretočenie a časový limit bonusu. Ďalej je potrebné si overiť do akého online výherného automatu sú otočenia určené.

Prvým krokom pri overení stávkových požiadaviek je teda overenie, do akej hry alebo akých hier sú otočenia určené. Niekedy môžu byť otočenia dostupné pre všetky hry v ponuke online kasína, inokedy môžu byť určené výhradne pre jednu konkrétnu hru. To sa môže stať v prípade, že kasíno promuje nejakú novinku alebo inú obľúbenú hru.

Pokiaľ by ste chceli vziať voľné otočenia, na prvú dobrú trafiť výhru a potom už len vybrať výhru a oslavovať, tak vás musíme trochu usmerniť. Tak jednoduché to nie je. Pri každom bonuse si overte údaj, ktorému sa hovorí požiadavka na pretočenie. Jednoducho povedané sa jedná o počet zatočení z výhry, ktoré musíte uskutočniť než si je možné vybrať potenciálnu výhru z herného účtu na váš súkromný účet. V praxi sa tento údaj udáva napr. „požiadavka na pretočenie 20x“, čo znamená, že je potrebné roztočiť minimálne dvadsať krát herné valce.

Poslednou častou stávkovou požiadavkou je časové obmedzenie platnosti voľných otočení. Niekedy sú otočenia určené len pre konkrétny deň, inokedy zas majú platnosť napríklad aj mesiac. Jednoznačne si túto informáciu vopred overte, lebo sa vám môže stať, že si vyzdvihnete svoje voľné otočenia, k hraniu sa vrátite až za dlhšiu dobu a bonus už nebude platný.

Často kladené otázky

Kde a ako získať otočenia zadarmo?

Otočenia zadarmo sú určite jednou z najobľúbenejších foriem bonusu v online kasínach. Z tohoto dôvodu ich nájdete v promo akciách drvivej väčšiny kasín na internete. Aby ste sa v ponuke bonusov jednoduchšie orientovali, neustále pre vás aktualizujeme zoznamy najnovších ponúk, z ktorých si jednoducho vyberiete.

Za akých okolností mám nárok na získanie otočení zadarmo?

Otočenia zadarmo možno získať hneď niekoľkými spôsobmi. Pokiaľ ste nový hráč, tak sa určite oplatí vybrať si otočenia, ktoré sú súčasťou uvítacieho bonusu a dostanete ich s vašim prvým vkladom v online kasíne. Otočenia zadarmo však môžete získať aj ako súčasný hráč v online kasíne. Väčšina kasín poskytuje voľné otočenia v rámci svojich promo akcií alebo ako odmenu pre stálych hráčov.

Do akých hazardných hier sú otočenia zadarmo určené?

V drvivej väčšine prípadov sú otočenia zadarmo určené pro online výherné automaty. Na trhu sa však môžete stretnúť aj s ponukami do iných hazardných hier, napríklad do online rulety.

Akú platnosť majú otočenia zadarmo?

Každá ponuka voľných otočení má svoje vlastné stávkové požiadavky, ktoré stanovujú aj časový limit, počas ktorého je bonus aktívny. Platnosť otočení zadarmo je tak veľmi individuálna a je potrebné sledovať podmienky bonusu v konkrétnom online kasíne.

Čo je to požiadavka na pretočenie?

Požiadavka na pretočenie znamená, koľkokrát je potrebné staviť, než je možné potenciálnu výhru vybrať späť na bežný bankový účet. Pokiaľ nie je požiadavka na pretočenie splnená, zostávajú peniaze na hernom účte a dajú sa použiť len do hry v online kasíne.